O nas

TakFoods jest producentem oryginalnej chałwy tureckiej i pasty sezamowej, pistacjowej oraz importerem bakalii.

Jesteśmy firmą rodzinną, która w swoich korzeniach od zawsze specjalizowała się w produkcji chałwy i pasty sezamowej, która działa nieprzerwanie z sukcesem na rynku polskim od lat 90 przenosząc swoje wcześniejsze doświadczenie w produkcji i handlu chałwą z rynku tureckiego.

Jesteśmy jednym z nielicznych producentów chałwy i tahini działającym na rynku polskim oferującym tradycyjną chałwę sezamową i słonecznikową wytwarzaną zgodnie z oryginalną turecką recepturą.

Jesteśmy natomiast jedynym producentem w Polsce, który w ofercie ma ponad 17 smaków chałw produkowanych na tacach z dodatkiem ksylitolu.

Przedmiotem naszej działalności jest przede wszystkim produkcja i handel chałwą sezamową, słonecznikową i pastą sezamową (zwaną tahini), ale również import szeroko rozumianej galanterii naturalnych bakalii prosto z Azji: (morwa suszona, pestki moreli, liść laurowy, morela suszona, orzech laskowe, pistacja naturalna).

Produkowana przez nas w „Manufakturze Chałwy w Rekowie Górnym” chałwa wytwarzana i cięta jest ręcznie według tradycyjnej rodzinnej tureckiej receptury. Chałwę produkują „Mistrzowie Chałwy” tylko taki tytuł posiadają wykwalifikowani rzemieślnicy chałwy w Turcji.

Posiadamy park maszynowy do mielenia sezamu, oraz oryginalne kotły do produkcji chałwy.

Oferujemy chałwę sezamową o obniżonej zawartości cukru z dodatkiem ksylitolu o smakach: naturalnym, waniliowym, kakaowym, bakaliowym, ostrym, z migdałami, z orzechami laskowymi,  z orzechami pecan, z sezamem, z pigwą, czarna z melasą karob, z miodem, z pistacjami, z kawą, żurawiną, truskawką liofilizowaną  oraz chałwę słonecznikową w opakowaniach i tacach aluminiowych o zróżnicowanej gramaturze.

Na co możesz liczyć kupując w naszej firmie?

  • Gwarantujemy świeżą chałwę o najwyższej jakości
  • Gwarantujemy szybką dostawę w całej Polsce jak i zagranicą
  • Gwarantujemy jakość i zawsze produkt premium
  • Gwarantujemy ceny producenta i rabaty dla stałych klientów
  • Gwarantujemy uczciwość i bezpieczeństwo

Zapraszamy do współpracy odbiorców hurtowych jak i indywidualnych.

O pełną ofertę można składać zapytanie na mail: biuro@takfoods.pl